CARIERE

Contabil - contabilitate primara

Candidatul ideal

Candidatul ideal trebuie sa detina urmatoarele calitati si aptitudini:

  • Capabil/a sa comunice clar si concis, atat in scris cat si verbal
  • Isi asuma responsabilitatea de a atinge obiectivele impuse si are initiativa
  • Orientare spre rezolvarea problemelor: este capabil/a sa identifice si sa rezolve o problema existenta/potentiala si sa gaseasca solutii potrivite pentru fiecare situatie in parte
  • Incredere: Isi cunoaste punctele tari si stie de ce este capabil si ce poate realiza
  • Flexibilitate: se adapteaza usor in functie de situatie si este deschis catre noi idei
  • Energetic/a: ii place sa munceasca si este dispus/a sa investeasca timp si efort pentru a isi atinge obiectivele
  • Lucrul in echipa: se simte confortabil cu lucrul in echipa si de asemenea poate lucra individual
Cerinte:
  • Studii superioare
  • Experienta in contabilitatea primara
  • Capacitate foarte buna de comunicare si relationare, atentie distributiva, simt pentru detaliul semnificativ, capacitate rapida de decizie
  • Personalitate energetica, gandire pozitiva, amabilitate si eficienta
  • Cunostinte operare PC (Windows, Office)
Descrierea jobului:
  • Contabilitate primara si rapoarte extracontabile.
  • Raspunde de calitatea raportarilor efectuate si inscrierea lor in termenele stabilite.
  • Se subordoneaza Directorului Economic si colaboreaza cu personalul din cadrul serviciului.
  • Vei inregistra documente contabile privind operatiunile cu furnizorii de marfuri si servicii;
  • Vei intocmi facturi clienti;
  • Vei inregistra documente contabile privind operatiunile de casa;
  • Vei efectua inregistrari contabile privind operatiunile cu banca.
Beneficii:
  • Pachet salarial extrem de avantajos
  • Program de integrare intr-o echipa tanara si dinamica
  • Locatie usor accesibila
  • Acces la un mediu de lucru prietenos si profesionist unde vei invata in fiecare zi si iti vei dezvolta cariera